Malování je má celoživotní vášeň, potřeba a nutnost, přestože mám zdravotnické, sociálně-právní a psychoterapeutické vzdělání.

Jsem majitelkou tří psů zachráněných ze špatných podmínek, aktivistka v boji za práva zvířat, matka a manželka.

S partnerem aktivně pomáháme týraným a opuštěným zvířatům – budovali jsme kotce (Heaven Ranch, Statek radosti), stavěli voliéry s rozletovým prostorem (Pohádková zahrada Pardubice), rozvážíme seno a krmení do statku pečujících o týraná hospodářská zvířata, převážíme zvířata z nevhodných podmínek k novým majitelům a máme i další aktivity dle potřeby.

Mou výtvarnou tvorbu zásadně ovlivnil můj desetiletý pobyt v USA, kde jsem měla tu čest pracovat s Carlem Copelandem v jeho studiu v Jižní Carolině a měla možnost být spoluautorkou opony pro Národní balet v Severní Carolině.

V Carolině jsem malovala i nástěnné malby, hlavně v soukromých domech, tematicky zaměřené na přírodu a domácí zvířata. Zde jsem i napsala, ilustrovala a vydala knihu pro předškoláky.

Po návratu do Čech jsem zaměřila tvorbu převážně na zvířata a pro zvířata.

Jako aktivistka za práva zvířat se snažím být svou tvorbou nápomocna skupinám pečující o týraná zvířata, útulkům i jednotlivým zvířatům, která potřebují pomoc.

Od roku 2017 nabízím spolupráci formou malování zvířat, kdy posílám 60% honoráře na účty záchranářských skupin, útulků, nebo jednotlivců, dle výběru klienta objednávajícího obraz mazlíčka. Do dnešního dne jsem takto namalovala 1053 obrazů, což představuje darovanou částku cca 420 000 Kč.

V rámci spolupráce nabízím bez nároku na honorář malbu velkoplošné upoutávky či billboardu, propagující skupiny pečující o zvířata nebo jednotlivé útulky.

Tento způsob malování je náročný na čas i finance, ale pokud má splňovat svůj účel, což je upozorňovat na to, že kolem nás žijí týraná a opuštěná zvířata, má moje práce hluboký smysl.

Dále maluji nástěnné malby přímo na stěnu (interiér, exteriér), portréty zvířat ve dvou velikostech (40cm x 60cm a 60cm x 80cm) a kalendáře s tématikou zvířat.

Pokud máte i vy zájem o portrét svého mazlíčka, neváhejte mě kontaktovat.

spolupracuji